Minden harmadik ember allergiás és közöttük egyre több az asztmás. A gyerekek körében az arány sajnos még magasabb. Az allergiások számra évről-évre nő és jelenleg elképzelhetetlen, hogy jövőre kevesebben szenvedjenek valamilyen légúti problémától, mint idén.
Mi is történt az elmúlt 20 évben?
Ha visszagondolunk, látjuk, hogy 20-50 évvel ezelőtt nem is léteztek légúti allergiás emberek.
Pedig pollen (mogyoró, parlagfű, stb.) és egyéb ma divatos allergének akkor is léteztek, sőt nagyszüleink a közepén kaszáltak és töltötték egész napjukat munka közben. Mégsem voltak betegek tőle. Mi történt? Hol a probléma gyökere?
Három tényező befolyásolja az egészségünket:
• mit viszünk be a szervezetünkbe
• mentális, lelki állapotunk (stressz és társai…)
• milyen környezetben élünk
Mi ezek közül a harmadikkal foglalkozunk, a belsőtér tisztaságával, mely a tapasztalatok alapján látványos hatással lehet egészségünkre.
Életünk 70-80 százalékát átlagosan zárt térben töltjük. Gondolja végig egy napját, hogy mennyi időt tölt szabadban.
Így ennek minősége alapvetően befolyásolja egészségünket. Teljesen mindegy, hogy egy nagy városban, vagy egy tisztás közepén mérjük az irodánkat, lakásunkat, a belsőtér levegője 20-100 szennyezettebb, mint az adott kültéri környezet levegője. Miért?
Mindennek alapja a kinti levegő, mely bejut szellőztetéssel és a nyílászárókon. Ekkor járunk 1:1 aránynál. Mindehhez egy zárt térben felhalmozódnak a szennyező anyagok, koncentráltan vannak jelen. Jó példa erre a cigaretta. Ha valaki szabadtéren elszív egy cigarettát, akkor a káros anyagok gyorsan eloszlanak a nagy légtérben. Ha ezt a cigarettát egy szobában szívják el, akkor még 30 nap múlva is kimutathatóak a rákkeltő anyagok.
A harmadik tényezőt a civilizációs kényelmünk és szokásrendünk adja.
• főzünk, sütünk, mely olajos gőzöket jelent,
• spray-ket, dezodorokat, vegyszereket, stb…, vegyi anyagokat használunk,
• formaldehid, mely 10-15 évig párolog, megtalálható a lakokban, festékekben, bútorokban, stb… (az a tipikus új szag)
• takarítunk, porszívózunk és ez a legveszélyesebb
Mi ezzel foglalkozunk, több mint 10 éve és eredményeink mutatják, hogy lehetséges hatékonyan javítani a beltéri levegő minőségét. Valójában akár megfordítjuk ezt a rossz arányt és a belsőtérben tisztább lesz a levegő (függetlenül a földrajzi helytől), mint a külső környezet levegője. A tiszta belső környezet pedig jótékonyan hat szervezetünkre, megőrizzük egészségünket, vagy javul az állapotunk.
Vegye fel felünk a kapcsolatot és kérjen ingyenes felmérést, konzultációt.